KSIĄŻKI

 

Łęcka, Dominika. 2011. Postawa 3X wśród młodzieży - coś więcej nić abstynencja. Studium psychokulturowe, Kraków: Impuls, ss. 144.

 

Z recenzji: Dominika Łęcka podejmuje się interesującej i nowej problematyki w rozważaniach   pedagogicznych i socjologicznych. Na potrzeby teorii konstruuje model postawy części  współczesnej młodzieży (nazwanej przez autorkę 3x), która opiera się na trzech zasadach: nie piję, nie palę, nie zażywam narkotyków. Autorka dokonuje wyraźnego rozróżnienia postawy 3x od zjawiska abstynencji. Książka jest tym samym bardzo dobrym uporządkowaniem terminologii i podejść wobec abstynencji jako faktu społecznego i przejawu oddziaływania warunków. zewnętrznych na określone wybory i decyzje.  CZYTAJ RECENZJĘ

    

   

 

 KONSULTACJE DO KSIĄŻEK

 

Łęcki, Marcin. 2016. Toruń i jego dzieje. Historia Torunia dla dzieci, Toruń: Biblioteczka Toruńska dla Dzieci.

 

Streszczenie: Toruń i jego dzieje to pierwsza, ilustrowana historia Torunia, napisana w przystępny dla dziecka sposób. Dzięki niej dziecko dowiaduje się m.in. jakie były początki Torunia, kim byli i jak żyli Krzyżacy, jacy ważni goście odwiedzili to miasto. Tekst książki wzbogacony został barwnymi ilustracjami oraz materiałem archwiwalnym. Książka dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym "starszakom" oraz uczniom nauczania początkowego.      

 

 

 


 

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TAGI

 

  socjologia socjolog zdrowia  

  feminologia socjologia dziecka 

  socjofizjologia psychoterapeuta 

  socjosomatyka zdrowie kobieta 

  profilaktyka choroba  motylarnia 

  Toruń pedagogika zdrowia postawa 

  3x psychoterapia systemowa 

  narracyjna polifoniczne ja diagnoza 

  przeżycia Dominika Łęcka w świecie  

  kameleona ghb 

 

copyrights @dominikalecka.pl 2014